Udostepnij

Beton czy asfalt na droge?

[et_pb_section][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]Od dłuższego czasu toczy się spór między zwolennikami dróg asfaltowych i betonowych. Jedyni upierają się, że asfalt jest lepszą nawierzchnią do jazdy samochodem, drudzy uważają, że to beton odgrywa większą rolę pod względem jakości oraz użytkownika. Jest to bardzo indywidualna kwestia, ponieważ obydwie strony konfliktu mają rację. Tutaj warto aby wypowiedziały się firmy transportowe. Użytkują one bowiem wiele dróg w różnych krajach. Tak oto pełen przekrój daje nam transport do Anglii tam gdzie mamy morski, chłodny ale wilgotny klimat. Naprzeciw tego kierunku warto porównać na przykład transport na Ukrainę po drogach środkowej Europy.

Kierowcy, którzy systematycznie przewożą ładunki do tych krajów swoimi samochodami ciężarowymi mają porównanie. Nie wiadomo czy warto zastosować jedno czy drugie rozwiązanie. Istotne jest aby dobrać optymalne rozwiązanie do warunków regionu.

Beton drogowy nie jest tani w porównaniu do asfaltu

Jeżeli chcemy mieć dobry beton i asfalt to są to dużo droższe surowce, a jego produkcje wymagają dużej cierpliwości i całość jest bardzo czasochłonna. Zbudowanie drogi z betonu jest dobrą inwestycją na przyszłość, gdyż jego utrzymanie jest dużo łatwiejsze i tańsze niż asfaltu. Największą wadą tego typu dróg użytkowych jest ścisłe trzymanie się wyznaczonych norm, ponieważ najmniejszy błąd sprawia, że beton po kilku latach od zakończenia drogi, zaczyna pękać, a po dłuższym czasie nie nadaje się do użytku, więc trzeba go odrestaurować, co wiąże się z ogromnymi kosztami.

Warto więc wiedzieć, gdzie znajduje się dobry producent asfaltu

Asfalt ma to do siebie, że po dłuższym czasie jazdy samochodem, niszczy się i jest to proces nieunikniony, dlatego po kilku latach użytkowania trzeba ścierać jego nawierzchnię i kłaść nową, co jest nadzwyczaj kosztowne. Samo wybudowanie drogi asfaltowej nie jest aż tak drogie, jak wybudowanie drogi betonowej, jednak na dłuższą metę, bardziej opłacalne jest budowanie dróg betonowych.

Nie ważne czy asfalt czy też beton. Obydwa te produkty produkuje i sprzedaje firma budowlana BETOMEX ze Staszowa. Dostarczają oni do klientów wysokiej klasy beton i asfalt. Jeżeli chodzi o Staszów i województwo Świętokrzyskie oraz beton towarowy z pewnością należy skorzystać z oferty tej firmy.

Producent asfaltu Świętokrzyskie oraz dźwigi

Wybrane usługi i produkty dostarczane są lokalnie, okoliczne. Inne mają większy zasięg. Wszystko to spowodowane jest opłacalnością względem odbiorcy. Na przykład dźwigi Świętokrzyskie o dużym zasięgu jak również związany z nim wynajem. Identycznie jeżeli chodzi o asfalt. Budujemy nawierzchnie, ulice i drogi. Natomiast betoniarnia działa lokalnie, obsługujemy w beton Rytwiany, Klimontów, Daleszyce, Gnojno, Tuczępy, Busko-Zdrój, Lipnik, Włostów, Samborzec, Pierzchnica, Łagów, Bogoria, Solec-Zdrój, Nowy Korczyn, Koprzywnica, Pacanów, Obrazów, Łoniów, Sandomierz, Chmielnik, Maćkowice, Oleśnica, Iwaniska, Stopnica, Połaniec, Osiek, Łubnice, Tarnobrzeg, Raków, Busko-Zdrój i inne miasta.

Betoniarnia BETOMEX – beton Staszów i okolice

ul. Towarowa 46
28-200 Staszów
woj. Świętokrzyskie

Dobrej jakości beton towarowy i beton drogowy

Jeżeli interesuje Cię wysokiej jakości beton Świętokrzyskie lub Staszów to zadzwoń na + 15 864 44 19. Możesz także skorzystać z kontaktu mobilnego pod numerem: +48 798 460 460

Obydwa rodzaje dróg tworzone są z myślą użytku przez około 30 lat, jednak lepszą inwestycją są drogi betonowe, gdyż użycie odpowiedniego betonu i zastosowanie się do ściśle określonych norm sprawia, że drogi betonowe są dużo bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne.[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]