Tagi

Podobne wpisy

Podziel sie wpisem:

Beton czy asfalt na droge?

Od dłuższego czasu toczy się spór między zwolennikami dróg asfaltowych i betonowych. Jedyni upierają się, że asfalt jest lepszą nawierzchnią do jazdy samochodem, drudzy uważają, że to beton odgrywa większą rolę pod względem jakości oraz użytkownika. Jest to bardzo indywidualna kwestia, ponieważ obydwie strony konfliktu mają rację.

Beton drogowy nie jest tani w porównaniu do asfaltu

Dobry beton jest dużo droższym surowcem, a jego produkcja wymaga dużej cierpliwości i jest bardzo czasochłonna. Zbudowanie drogi z betonu jest dobrą inwestycją na przyszłość, gdyż jego utrzymanie jest dużo łatwiejsze i tańsze niż asfaltu. Największą wadą tego typu dróg użytkowych jest ścisłe trzymanie się wyznaczonych norm, ponieważ najmniejszy błąd sprawia, że beton po kilku latach od zakończenia drogi, zaczyna pękać, a po dłuższym czasie nie nadaje się do użytku, więc trzeba go odrestaurować, co wiąże się z ogromnymi kosztami.

Asfalt się zużywa

Asfalt ma to do siebie, że po dłuższym czasie jazdy samochodem, niszczy się i jest to proces nieunikniony, dlatego po kilku latach użytkowania trzeba ścierać jego nawierzchnię i kłaść nową, co jest nadzwyczaj kosztowne. Samo wybudowanie drogi asfaltowej nie jest aż tak drogie, jak wybudowanie drogi betonowej, jednak na dłuższą metę, bardziej opłacalne jest budowanie dróg betonowych.

Nie ważne czy asfalt czy też beton. Obydwa te produkty produkuje i sprzedaje firma budowlana BETOMEX ze Staszowa. Dostarczają oni do klientów wysokiej klasy beton i asfalt. Jeżeli chodzi o Staszów i województwo Świętokrzyskie oraz beton towarowy z pewnością należy skorzystać z oferty tej firmy.

Przedsiębiorstwo drogowe BETOMEX Beata Gajek-Dyl

ul. Towarowa 46
28-200 Staszów
woj. Świętokrzyskie

Dobrej jakości beton towarowy i beton drogowy

Jeżeli interesuje Cię wysokiej jakości beton Świętokrzyskie lub Staszów to zadzwoń na + 15 864 44 19. Możesz także skorzystać z kontaktu mobilnego pod numerem: +48 798 460 460

Obydwa rodzaje dróg tworzone są z myślą użytku przez około 30 lat, jednak lepszą inwestycją są drogi betonowe, gdyż użycie odpowiedniego betonu i zastosowanie się do ściśle określonych norm sprawia, że drogi betonowe są dużo bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne.