Tagi

Podobne wpisy

Podziel sie wpisem:

Regeneracja filtrów DPF FAP i katalizatory

Filtry cząstek stałych oraz ich czyszczenie czyli regeneracja

Na rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne modele samochodów. Głównie chodzi o ekologię i ekonomię. Take warunki dają nam na przykład turbosprężarki. Jeżeli natomiast dojdzie do uszkodzenia idealne rozwiązanie daje nam regeneracja turbosprężarek. Nie musimy kupować nowego turbo, jeżeli dotychczasowe się wyeksploatuje.

Rozwój motoryzacji jest niezwykle dynamiczny. Nawet ktoś zorientowany w temacie bardzo często jest w stanie stwierdzić, że nie ze wszystkimi nowościami jest na bieżąco. Koniecznie więc należy odróżniać te podstawowe normy i dane techniczne, które się przydają przykładowo w trakcie kupowania samochodu. I tak przykładowo w ostatnim czasie coraz modniejszy staje się Diesel. Pomimo tego, że ma on sporo przeciwników, to jednak liczba zwolenników jest znacznie większa.

Filtry DPF i FAP a także GPF

To właśnie filtry cząsteczek stałych DPF pełnią funkcję katalizatora w autach z tymi silnikami. Oznacza to w praktyce, że jest to jedna z części układu wydechowego, która pełni bardzo ważną rolę w pracy całego samochodu. To właśnie filtr jest w stanie oczyścić gazy spalinowe z przeróżnego rodzaju cząsteczek stałych takich jak sadza czy popiół. Po czym poznać że dany filtr działa odpowiednio? Otóż ich wprowadzenie na rynek miało za zadanie ograniczyć emisję spalin a tym samym czarnego dymu,która jest cechą charakterystyczną dla pojazdów z silnikiem Diesla. Dlatego posiadanie filtra który jest w pełni sprawne nie tylko ogranicza, ale w dużej mierze eliminuje pojawienie się go. Dość popularną usterką jeśli chodzi o odwiedziny u mechanika samochodowego jest to, gdy filtr się zatyka.

Ponieważ jego wymiana jest związana z dość dużymi kosztami, bardzo wielu kierowców zaczęło się zastanawiać nad wyjęciem filtra z samochodu w celu zaoszczędzenia pieniędzy na naprawach. Obecnie jednak istnieje regeneracja filtrów DPF FAP więc za niewielką kwotę w stosunku do zakupu nowego filtra możemy przywrócić sprawność pojazdu. Wśród wielu firm, które zajmują się czyszczeniem katalizatorów i filtrów firma Turbo-Elmar s.c. – profesjonalna regeneracja DPF FAP i katalizatorów z Mielca zasługuje na uwagę ze względu na zastosowaną technologię.

Regeneracja Dębica, Tarnów oraz Tarnobrzeg i inne miasta

Niewiele jest firm, które robią czyszczenie tak dobrze. Dlatego polecamy się także dla klientów z okolicznych miast. Profesjonalne i tanie czyszczenie DPF Radomyśl Wielki, Szczucin, Przecław, Padew Narodowa, Tarnów, Tarnobrzeg, Dębica, Sandomierz, Sanok, Jasło, Rzeszów, Jarosław, Przemyśl, Krosno, Stalowa Wola, Połaniec, Kolbuszowa, Nowa Dęba

Można przyjechać osobiście. Poniżej dane adresowe.

Firma ta posiada FCM, który jest certyfikowany niemieckim TUV. Wykonuje regeneracje na miejscu oraz poprzez formę wysyłki. Na miejscu lokalizacja firmy to ul. Polna 3 w mieście Mielec (woj. podkarpackie):

Dane kontaktowe do firmy:

Telefon: +48 609 141 806

Nie powinniśmy usuwać filtrów i katalizatorów gdyż tego typu działanie powoduje, że samochód jest bardzo groźny dla ludzi w związku ze spalinami które wytwarza ponieważ mogą one powodować raka. Czyszczenie katalizatorów to idealne rozwiązanie. Generalnie usunięcie filtra z samochodów spowoduje, że będą one znacznie bardziej groźne dla zdrowia ludzi niż te benzynowe. W naszym kraju usuwanie filtrów jest nielegalne, ale jeszcze nie jest karalne, poza kilkoma karami dla warsztatów samochodowych które się tym zajmowały. W innych krajach natomiast jest to zagrożone karą nie tylko pieniężną ale również pozbawieniem wolności.