Tagi

Podobne wpisy

Podziel sie wpisem:

Regeneracja filtrów DPF FAP i katalizatory

Filtry cząstek stałych oraz ich czyszczenie czyli regeneracja

Na rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne modele samochodów. Nawet ktoś zorientowany w temacie bardzo często jest w stanie stwierdzić, że nie ze wszystkimi nowościami jest na bieżąco. Koniecznie więc należy odróżniać te podstawowe normy i dane techniczne, które się przydają przykładowo w trakcie kupowania samochodu. I tak przykładowo w ostatnim czasie coraz modniejszy staje się Diesel. Pomimo tego, że ma on sporo przeciwników, to jednak liczba zwolenników jest znacznie większa.

Filtry DPF i FAP

To właśnie filtry cząsteczek stałych DPF pełnią funkcję katalizatora w autach z tymi silnikami. Oznacza to w praktyce, że jest to jedna z części układu wydechowego, która pełni bardzo ważną rolę w pracy całego samochodu. To właśnie filtr jest w stanie oczyścić gazy spalinowe z przeróżnego rodzaju cząsteczek stałych takich jak sadza czy popiół. Po czym poznać że dany filtr działa odpowiednio? Otóż ich wprowadzenie na rynek miało za zadanie ograniczyć emisję spalin a tym samym czarnego dymu,która jest cechą charakterystyczną dla pojazdów z silnikiem Diesla. Dlatego posiadanie filtra który jest w pełni sprawne nie tylko ogranicza, ale w dużej mierze eliminuje pojawienie się go. Dość popularną usterką jeśli chodzi o odwiedziny u mechanika samochodowego jest to, gdy filtr się zatyka.

Ponieważ jego wymiana jest związana z dość dużymi kosztami, bardzo wielu kierowców zaczęło się zastanawiać nad wyjęciem filtra z samochodu w celu zaoszczędzenia pieniędzy na naprawach. Obecnie jednak istnieje regeneracja filtrów DPF FAP więc za niewielką kwotę w stosunku do zakupu nowego filtra możemy przywrócić sprawność pojazdu. Wśród wielu firm, które zajmują się czyszczeniem katalizatorów i filtrów firma TURBO-ELMAR Elżbieta Czachor, Marek Radka s.c. z Mielca zasługuje na uwagę ze względu na zastosowaną technologię.

Profil Google Plus firmy: https://plus.google.com/+TurbosprezarkiMielecPl?hl=pl

Firma ta posiada FCM, który jest certyfikowany niemieckim TUV. Wykonuje regeneracje na miejscu oraz poprzez formę wysyłki. Na miejscu lokalizacja firmy to ul. Polna 3 w mieście Mielec (woj. podkarpackie):

Dane kontaktowe do firmy:

Telefon: +48 609 141 806 lub +48 665 187 734

Nie powinniśmy usuwać filtrów i katalizatorów gdyż tego typu działanie powoduje, że samochód jest bardzo groźny dla ludzi w związku ze spalinami które wytwarza ponieważ mogą one powodować raka. Czyszczenie katalizatorów to idealne rozwiązanie. Generalnie usunięcie filtra z samochodów spowoduje, że będą one znacznie bardziej groźne dla zdrowia ludzi niż te benzynowe. W naszym kraju usuwanie filtrów jest nielegalne, ale jeszcze nie jest karalne, poza kilkoma karami dla warsztatów samochodowych które się tym zajmowały. W innych krajach natomiast jest to zagrożone karą nie tylko pieniężną ale również pozbawieniem wolności.