Tagi

Podobne wpisy

Podziel sie wpisem:

Agregaty prądotwórcze nieobudowane

Agregaty bez obudowy

Do czego służą agregaty prądotwórcze diesel? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Są one źródłem awaryjnego zasilania, wykorzystywanego w zakładach produkcyjnych, centrach handlowych, szpitalach, chłodniach i wszędzie tam, gdzie energia elektryczna jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania firmy. Jak są zbudowane agregaty prądotwórcze diesel? Sercem tego urządzenia jest silnik zasilany olejem opałowym oraz przetwornica, zamieniająca energię mechaniczną na elektryc alezną. Pozwala to zastępować prąd z sieci miejskiej, prądem wyprodukowanym przez agregaty prądotwórcze diesel. Spośród wielu produkowanych modeli agregatów, wyróżnić można agregaty nieobudowane.

Skąd ta nazwa agregaty diesel? Czym się charakteryzują?

Nazewnictwo wzięło się od silników wysokoprężnych diesel, które napędzają agregat i poprzez silniki typu diesel oraz podpięte do nich prądnice wytwarzają prąd.

Agregaty prądotwórczeWśród wielu producentów na uwagę zasługuje firma związana z produkcją agregatów. To firma, która posiada bogatą historię i wieloletnie doświadczenie dzięki czemu oferują oni wysokiej jakości agregaty prądotwórcze w tym także agregaty gazowe na biogaz i inne gazy.

Telefon do firmy i specjalistyczny dobór agregatów prądotwórczych oraz doradztwo znajdują się w internecie.

Serwis i naprawa agregatów prądotwórczych

Aby agregat prawidłowo pracował tak jak w przypadku samochodu czy też każdej innej maszyny niezbędna jest prawidłowa eksploatacja, serwis i naprawa bieżąca. Firma ta oferuje nie tylko jako producent produkcję, sprzedaż agregatów ale także naprawy i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. To bardzo ważne aby każde urządzenie, maszyna pracowała prawidłowo potrzebna jest niezbędna systematyczna konserwacja.

Jeżeli chcą Państwo przywieźć swój agregat poniżej mapa dojazdu:

Agregaty nieobudowane przeznaczone do zabudowy

Brak zewnętrznej obudowy agregatów może wydawać się nierozsądny. Jest to jednak podyktowane wieloma powodami. Pierwszy z nich to zapewnienie urządzeniu znacznie lepszej wentylacji. Przepływ powietrza odbywa się wokół wszystkich elementów urządzenia i nie jest ograniczony zewnętrznymi ściankami.

Oczywiście, pozostawienie agregatu prądotwórczego odsłoniętego i nie zabezpieczonego nie jest rozsądne. Narażenie mechanizmów na działanie czynników atmosferycznych, mogłoby doprowadzić do szybkiego zniszczenia. Między innymi z tego powodu, nieobudowane agregaty prądotwórcze diesel przeznaczone są od użytkowania w zamkniętych pomieszczeniach: maszynowniach, centrach zasilania i innych miejscach, do których dostęp mają wyłącznie uprawnione osoby. Brak zewnętrznej obudowy sprawia również, że agregaty prądotwórcze diesel przeznaczone są do montażu na stałe we wskazanym miejscu.